Poczta Polska zatrudnia coraz więcej osób niepełnosprawnych

W grudniu w Poczcie pracowało ok. 1500 osób z niepełnosprawnościami. W tym roku kolejnych 400 niepełnosprawnych znajdzie pracę w placówkach pocztowych i sortowniach.

Fundacja Aktywizacja rekrutuje osoby z niepełnosprawnościami w ramach programu „Praca Integracja”. Znajdują one pracę w Poczcie Polskiej, dzięki realizowanemu programowi „Poczta bez barier”. Jest on wynikiem porozumienia pomiędzy Pocztą Polską a Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sprzed dwóch lat.

Fundacja Aktywizacja zrekrutowała do Poczty Polskiej ponad 120 osób od stycznia 2018 roku, co stanowi 8% ogółu osób z niepełnosprawnościami zatrudnionych w firmie. Najwięcej takich pracowników Poczta zatrudniła w województwach mazowieckim i łódzkim. – Poczta Polska to firma wyjątkowa z różnych powodów. Między innymi dlatego, że mamy w całej Polsce ponad 7,5 tys. placówek, jesteśmy w każdej gminie, co oznacza, że chętni do pracy w naszej spółce mają do nas zawsze blisko. Ponadto oferujemy umowy o pracę, mamy systemy premiowania i nagradzania najlepszych pracowników. Osoby niepełnosprawne doskonale sprawdzają się w naszej załodze – mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Cel zatrudnienia 400 osób w Poczcie Polskiej to efekt umowy, która określa zakres współpracy pocztowego operatora i Fundacji Aktywizacja do końca 2019 roku. Fundacja wspiera niepełnosprawnych pracowników w pierwszym okresie zatrudnienia, zatem nie ogranicza się do przeprowadzania rekrutacji.

Poczta Polska podejmuje szereg działań mających na celu zwiększenie aktywizacji i zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Codzienny kontakt pozostałych pracowników z osobami niepełnosprawnymi zwiększa empatię, uczy szacunku i uwrażliwia na potrzeby innych. Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami ma wpływ na koszty działalności firmy, im więcej takich osób w spółce, tym niższe wpłaty obowiązkowe ponoszone na rzecz PFRON.

Poprzedni artykułJęzyk ukraiński w bankomatach i wpłato-bankomatach Euronet Polska
Następny artykuł„Kupujący doszli do ściany”. Widać spadki cen mieszkań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj