LEASING UŻYWANYCH SAMOCHODÓW OSOBOWYCH – CZY TO MOŻLIWE?

Wiele mówi się o leasingu na nowe pojazdy. Czy jednak możliwy jest leasing używanych samochodów osobowych? Jeśli tak, to jakie pojazdy brane są pod uwagę? W tym artykule spróbujemy przybliżyć Ci to zagadnienie!

LEASING SAMOCHODY OSOBOWE

Leasing samochody osobowe (https://cls.pl/oferta/leasing-samochodow-osobowych/) dzieli się na finansowanie zakupu pojazdów nowych i używanych. Każdy z tych rodzajów rządzi się własnymi prawami. W tym drugim przypadku, leasingodawca musi być bowiem pewien, że nie straci na takiej umowie. W związku z czym dokładnie przygląda się pojazdowi, który chcesz kupić. Niektóre firmy na polskim rynku podchodzą do zagadnienia dość restrykcyjnie, inne bardziej liberalnie. Widać to, choćby w przypadku wieku samochodu. Są przedsiębiorstwa, które finansują jedynie zakup tych aut, które mają nie więcej, niż 5 lat. Są również takie, jak np. CLS, które dopuszczają kupno nawet 10-letniego samochodu, który jest w dobrym stanie technicznym.

KTÓRE AUTA UŻYWANE MAJĄ SZANSĘ NA FINANSOWANIE?

To również w różnych firmach wypada różnie. Bardzo często leasingodawcy chcą być pewni historii danego samochodu. Z tego względu dopuszczają do transakcji jedynie te auta, które pochodzą od autoryzowanych komisów. To bardzo zawęża możliwości klienta. Osoby, które chcą znaleźć pojazd na własną rękę, powinny zainteresować się ofertą firmy CLS, która umożliwia leasing nawet na pojazd, który pochodzi od osoby fizycznej. Wszystko zależy od jego przebiegu i stanu technicznego. Kondycję auta należy sprawdzić naprawdę skrupulatnie!

KOSZT LEASINGU SAMOCHODU OSOBOWEGO

Jeśli chodzi o koszt leasingu samochodu osobowego z drugiej ręki, na to ma wpływ wiele czynników. Na wartość pojazdu i tym samym comiesięczną ratę składa się, m.in. wspomniany przebieg i kondycja samochodu. Ważny jest również jego wiek. Wiele zależy także od wysokości wpłaty własnej, wniesionej przez klienta oraz od okresu leasingowania. Im więcej udziału leasingobiorcy, tym niższy będzie później czynsz. Jeśli chcesz bliżej poznać orientacyjny koszt leasingu, sprawdź kalkulator leasingu, który znajdziesz na stronie internetowej firmy CLS. Z pewnością uzyskany wynik nakreśli Ci mniej więcej obraz sytuacji. Jeśli jednak chcesz poznać szczegóły, wiążące się z taką transakcją, warto spotkać się osobiście z doradcą CLS, który odpowie na wszystkie Twoje pytania, dotyczące leasingu.

Poprzedni artykułJakie funkcje powinien oferować program do obsługi kancelarii?
Następny artykułPraca w Niemczech – jak się do niej przygotować, gdzie szukać ofert?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj