Jak wybrać firmę pożyczkową?

Firmy pożyczkowe ostatnimi czasy stały się bardzo popularną formą działalności w Polsce. Biorąc pod uwagę, jak łatwo jest otrzymać w nich pożyczkę, często nawet bez wychodzenia z domu, ciężko się dziwić. Klienci bardzo często potrzebują nagłego zastrzyku gotówki, lub też mają problem ze zdolnością kredytową w banku – z żadnym z tych kryteriów nie poradzimy sobie w tradycyjnym banku.

Kiedy więc potrzebujemy pieniędzy szybko i z minimalną liczbą zobowiązań, najlepiej jest skorzystać z usług firmy pożyczkowej. Jednak skoro jest ich tak wiele, to jak wybrać tę odpowiednią? Sprawdź naszą listę kryteriów i dowiedz się, jak skutecznie wybrać firmę pożyczkową.

Szybkość

Jeśli decydujesz się na pożyczkę z firmy pozabankowej, istnieje duża szansa, że zależy Ci właśnie na czasie. Choć ogólnie jest to rozwiązanie szybkie, to niemniej jednak tempo rozpatrzenia wniosku może się różnić w zależności od firmy. Należy więc zwrócić uwagę na ten fakt szukając firmy. Warto wtedy rozważyć, w jakich dniach i godzinach jest otwarta, oraz czy rozpatrują wnioski klientów przez 24 godziny na dobę, czy jedynie w godzinach otwarcia.

Formalności

W większości firm pozabankowych możemy się spodziewać, że otrzymamy pożyczkę bez żadnych dodatkowych formalności. Wystarczy przedstawić dowód osobisty, podpisać umowę i gotowe – pieniądze powinny znaleźć się na naszym koncie. Niektóre firmy będą jednak wymagały od nas ogólnego oszacowania naszych zarobków i wydatków, dlatego też warto poszukać firmy, która tego nie wymaga, jeśli zależy nam na możliwie najprostszym procesie.

Rachunek Firmy

Jeśli chcemy, by pieniądze znalazły się na naszym koncie możliwie najszybciej, to powinniśmy się zorientować, w jakim banku firma posiada konto. Jak powszechnie wiadomo, przelewy dochodzą najszybciej, jeśli obie strony są w tym samym banku. Ta zasada obowiązuje również wśród firm pozabankowych, dlatego sprawdź dokładnie, czy Twój bank pokrywa się z bankiem, na którym firma ma rachunek, jeśli zależy Ci na jak najsprawniejsze pożyczce.

Koszty Pożyczki

Pożyczka pożyczce nie równa, dlatego warto zawsze zorientować się, jakie koszty wiążą się z naszą pożyczką. Najlepiej jest znaleźć ofertę za darmo – choć nie są one zbyt częste, bo jednak większość firm oczekuje odsetek, to jednak warto się za nimi rozejrzeć, bo możemy na nich wiele zaoszczędzić.

BIK

Być może Twoja historia kredytowa jest czysta jak łza, ale nawet jeśli nie, to nie powinieneś mieć żadnego problemu z otrzymaniem pożyczki od firmy pozabankowej, Wyjątkiem będą takie firmy, które sprawdzają rejestry BIK, dlatego zwróć na to uwagę, zanim zdecydujesz się na firmę.

Opinie Klientów

Choć pożyczki pozabankowe są generalnie bezpieczne, warto jednak zawsze się najpierw zorientować, czy dana firma na pewno jest godna zaufania i spełnia swoje obietnice. Najlepiej w takim przypadku posłużą nam opinie klientów znalezione w internecie. Sprawdzaj oceny w Google oraz opinie na forach, a dowiesz się znacznie więcej, niż firma byłaby kiedykolwiek skłonna powiedzieć o sobie sama.

Poprzedni artykułPraca w Niemczech – jak się do niej przygotować, gdzie szukać ofert?
Następny artykułJak łatwo wyposażyć magazyn?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj