Czy łódkę trzeba rejestrować?

A zatem zdecydowałeś się realizować swoje marzenia. Jedno z tych największych to posiadanie własnej łodzi. Możliwość żeglowania wtedy i tam gdzie masz na to ochotę, bez potrzeby wypożyczania żaglówki i przepłacania za nią. Zanim jednak zdecydujesz się wydać pieniądze na łódkę swoich marzeń, dobrze abyś poznał najważniejsze zasady prawne, dotyczące ich właścicieli. Jedno z częściej przewijających się pytań dotyczy tego, czy łódkę trzeba rejestrować.

Kto podlega obowiązki rejestracji łodzi?

Pytanie to nie jest pozbawione sensu, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę obowiązek rejestrowania samochodów. Na szczęście w przypadku łodzi przeznaczonych do sportu i rekreacji, sprawa jest znacznie łatwiejsza. A mianowicie obowiązkowo rejestrowane muszą być łodzie, których długość przekracza 12 metrów lub są wyposażone w silnik o mocy większej niż 15kW. A co z pozostałymi łodziami, które mają mniej niż12 metrów długości lub silnik o mocy mniejszej niż 15kW? W ich przypadku właściciele mogą je dobrowolnie rejestrować, jeśli mają takie życzenie.

Dlaczego dobrze rejestrować łódź?

Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Łodzie zarejestrowane widnieją w systemach komputerowych wielu służb, co ułatwia ich identyfikację np. w przypadku kradzieży lub wypadku na wodzie. Innym powodem do rejestrowania łodzi może być wymóg banku lub firmy leasingowej, która będzie współfinansować taki zakup. Od faktu zarejestrowania łodzi zależeć może przyznanie pożyczki lub pozytywna decyzja na leasing.

Ile kosztuje łódka?

Ceny łodzi są bardzo różne i zależą od wielu czynników. Od tego czy jest to żaglówka, czy może łódź motorowa. Czy jest to łódź nowa lub używana. Jaki ma przebieg liczony w motogodzinach, w jakim jest stanie technicznym oraz jakie jest jej wyposażenie. Używaną łódkę bez trudu kupimy w cenie do 10 tysięcy złotych. Znacznie więcej przyjdzie nam zapłacić za fabrycznie nowe łodzie. Tu cena mocno zależy od standardu i wyposażenia, które łódka ma nam do zaoferowania. Skąd wziąć brakujące pieniądze na realizację swoich marzeń? Możliwości jest przynajmniej kilka. Jedna z nich to pożyczka gotówkowa. Czy wiesz że taka pożyczka gotówkowa może mieć wielkość nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych? Taka kwota z powodzeniem wystarczy na kupno łodzi, a nawet dokupienie do niej wyposażenia lub opłacenie miejsca w doku. Już teraz możesz się przekonać jak dużą pożyczkę gotówkową będziesz mógł dostać. W tym celu wystarczy wypełnić tylko prosty formularz dostępny online, na stronie www firmy pożyczkowej.

Poprzedni artykułDeklaracja PCC-3 – 3 kroki do zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych
Następny artykułCzy warto korzystać z pomocy adwokata rozwodowego w sprawie o rozwód?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj