Biurokracja ograniczona – złóż wniosek za pomocą konta bankowości elektronicznej

Od 1 lipca 2019 roku możliwe jest składanie wniosków Rodzina 500+ na każde dziecko, a także Dobry Start 300+ dla każdego ucznia. Warto z tych pieniędzy skorzystać, szczególnie że złożenie wniosku jest teraz prostsze niż kiedykolwiek!

Bez wychodzenia z domu

Rzecz jasna, osoby preferujące tradycyjny sposób składania wszelkich wniosków mogą skorzystać z możliwości przejścia się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej, aby to w nim złożyć dokument papierowy dotyczący powyższych świadczeń. Można jednak zdecydowanie ograniczyć formalności, czas i wysiłek, potrzebne na złożenie tego wniosku. Bank BNP umożliwia wnioskowanie o świadczenia rodzinne osobom, które posiadają osobiste konto bankowe. Tak naprawdę wystarczy tylko zalogować się do swojej bankowości elektronicznej i mieć przy sobie swój dowód osobisty oraz numery PESEL dzieci. Wypełnienie wniosku trwa dosłownie tyle, ile czasu potrzeba na wpisanie kilku danych w odpowiednie rubryki – czyli zaledwie kilka minut. Jest to najłatwiejszy sposób na wypełnianie wniosku!

Większa wygoda dla użytkownika

Zakładając swoje konto bankowe, klient musi przejść szczegółową weryfikację tożsamości, jaką przeprowadza bank BNP. Jest to procedura niezbędna, aby bank miał pewność, że konto zakładane jest przez osobę, która posługuje się własnymi danymi, a założenie konta nie jest próbą wyłudzenia. Bank BNP oferuje także możliwość założenia konta bankowego przez internet, ale i wtedy weryfikacja tożsamości przebiega bardzo skrupulatnie. W związku z tym, iż bank podczas weryfikacji zebrał wiele danych wrażliwych użytkownika oraz ma bezpośrednie powiązanie z jego kontem bankowym, uznano to za bardzo korzystne rozwiązanie, które może posłużyć zmniejszeniu kolejek w urzędach oraz stosów biurokracji na biurkach ośrodków pomocy społecznej. Banki są pośrednikami w składaniu wniosku o świadczenia, a ośrodki pomocy społecznej dostają gotowe wnioski ze zweryfikowanymi danymi, co jest ogromnym uproszczeniem proceduralnym!

Obopólna korzyść dzięki uprzejmości banków!

Świadczenia rodzinne mogą bardzo wspomóc rodziny, szczególnie te wielodzietne, w wychowywaniu obywateli, którym niczego nie brakuje. To wsparcie finansowe pozwala na lepsze wykształcenie dzieci i zapewnienie im wszystkiego, co w życiu niezbędne. Pobierane świadczenia rodzinne należy wykorzystać, ukierunkowując swoje dzieci na ich maksymalny rozwój. Banki, które udostępniają systemy elektroniczne do przekazywania ośrodkom pomocy społecznej danych wnioskodawców, bardzo ułatwiają wdrażanie tego rodzaju wsparcia dla rodzin. Stanowią też zabezpieczenie dla pieniędzy wypłacanych na dziecko – które gromadzone są na koncie rodziców aż do czasu, gdy będą potrzebne.

Wsparcie, które oferują banki w przekazywaniu wniosków na świadczenia rodzinne, jest nieocenione – pozwala zaoszczędzić czas i nerwy na wypełnianie wielostronicowych wniosków, a do tego można to załatwić bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia lub nocy. To ogromna ulga dla rodziców, którzy pracują w godzinach utrudniających załatwienie tej sprawy osobiście w urzędzie. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłości dużo więcej spraw będzie można załatwić w ten sposób – i powoli staje się to realne dzięki różnym elektronicznym platformom urzędowym!

Poprzedni artykułKredyty gotówkowe dla emeryta – na jakich warunkach?
Następny artykułPerfumy dla kobiet, które potrafią żyć według własnych zasad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj