5 najlepszych sposobów zarobku za granicą

Wyjazd za granicę w celach ściśle zarobkowych od wielu lat cieszy się niezmienną popularnością. Niesatysfakcjonująca praca, nowe perspektywy zawodowe czy chęć zmiany dotychczasowego standardu życia, przyciągają tysiące młodych ludzi. Praca stała czy sezonowa niosą ze sobą jednak różnorakie konsekwencje, mogą poniekąd budzić pewne wątpliwości… Czy rzeczywiście warto wyjeżdżać? Gdzie znaleźć dobrą pracę i jak nie dać się oszukać nierzetelnym agencjom? Zobacz sam!

Ryzyko wyjazdu

Chęć podreperowania budżetu domowego wymaga wówczas przeprowadzenia odpowiedniego researchu i podjęcia w pełni świadomej decyzji. Wyjazd za granicę w ciemno jest bardzo ryzykownym pomysłem, a odnalezienie dobrze płatnej pracy może zająć nam sporo czasu. Dogodnym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z agencji pracy – ciekawe oferty pracy znajdziesz też na stronie – https://laxocare.pl/oferty/. Aby nie dać się oszukać firmie pośredniczącej w szukaniu pracy, sprawdź wcześniej jej wiarygodność poprzez Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia.

Gdzie wyjeżdżamy? – praca w Niemczech dla Polaków

Stabilność rynku pracy jest zależna od wielu czynników, stąd też różnorodność decyzji dotyczącej zmiany miejsca zamieszkania wśród Polaków. Znaczny odsetek emigrantów tym oto sposobem dorabia sobie wykładając towar na magazynie, przy remontach czy na zbiorach w sezonie letnim. Niegdyś tłumnie wyjeżdżano do Wielkiej Brytanii, dziś stawiamy na Holandię czy Islandię. Oferty pracy w Niemczech są jednak tak zróżnicowane, iż to właśnie tam znajduje się najwięcej obywateli polskich. Jakie zawody są najczęściej wybierane?

Praca w Niemczech dla Polaków – opiekunka

Opieka nad osobami starszymi to gwarant wysokich zarobków i dalszego rozwoju, nie mniej jednak wymaga znacznych umiejętności i doświadczenia. Jest to spore wyzwanie, dlatego też na tego rodzaju pracę zwykle decydują się osoby dorosłe, które miały wcześniej kontakt z seniorami. Wymagana jest przede wszystkim cierpliwość, umiejętność pracy pod presją czasy czy doskonała organizacja. Zajmiesz się poranną i wieczorną toaletą emerytów, będziesz odpowiedzialny za przygotowywanie posiłków, robienie zakupów oraz porządkowaniu mieszkania.

Praca przy zbiorach

Sezon letni jest najlepszym momentem na rozpoczęcie pracy sezonowej, zwłaszcza wśród maturzystów czy studentów. Praca sezonowa, jak sama nazwa wskazuje, jest uzależniona od pory roku czy uwarunkowań klimatycznych. Choć pogoda powinna zatem być zachęcająca, wykonywanie prac, takich jak usuwanie zbędnych części roślin, sortowanie wcześniej zebranych warzyw czy zbieranie plonów i ich pielęgnacja, są ciężkie i bardzo intensywne. Niemcy czy Holandia często poszukują pracowników do zbierania truskawek czy ogórków.

Turystyka i hotelarstwo

Pomimo bardzo wysokich kosztów utrzymania, Islandia jest miejscem niezwykle bezpiecznym, tym samym zarobki są bardzo wysokie. Sezon trwa od maja do września. Znajdziesz tutaj zatrudnienia w branży hotelarskiej, w przemyśle rybnym czy na lotnisku. Pamiętaj, że jedziesz tam do pracy, a nie na kilkumiesięczne wakacje, dzięki czemu z łatwością odłożysz sporą sumę!

Gastronomia

Najczęściej wybieranym źródłem dochodów wśród młodych ludzi jest praca w barze bądź restauracji. Zarobki w zależności od wyboru miejsca są znacznie zróżnicowane. Oprócz podstawowego wynagrodzenia, uzyskasz pakiet benefitów. Napiwki są regulowane odmienną kulturą czy przyzwyczajeniami. Dodatkowo, w przypadku wyjazdu zagranicznego, pracodawcy zwykle oferują zakwaterowanie i dojazd.

Zdalna praca – jak zarabiać przez Internet?

U osób, kochających podróże, które niekoniecznie marzą o dorywczej sezonowej pracy, sprawdzi się brak zmian! Jeżeli twój dotychczasowy zawód, jest związany z siecią czy mediami społecznościowymi, pomyśl o pracy online. Dostęp do komputera ze stałym łączem z Internetem, umożliwią ci pracę na drugim krańcu świata.

Praca w ciepłych krajach czy praca w Niemczech lub Norwegii? Otóż, wybór należy wyłącznie do ciebie. Wyjazd za granicę wiąże się zarówno z ryzykiem, jak i wieloma możliwościami. Wciąż zarobki zagraniczne są o wiele wyższe niż w naszym ojczystym kraju. Pracodawcy często gwarantują wysokie zarobki i wyżywienie, a sam wyjazd to niesamowita, a zarazem łatwa opcja do zdobycia cennego doświadczenia czy podszkolenia języka. Choć podjęcie ostatecznej decyzji jest poniekąd ciężkie, warto przemyśleć tę możliwość i wyjechać na sezon, a w późniejszym czasie być może zostać na stałe!

Poprzedni artykułWyposażenie kuchenne, dzięki któremu gotowanie będzie łatwiejsze!
Następny artykułDruk Cit-8 – kto jest zobowiązany do jego złożenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj